Uziemienie stacji 110 kv

http://hr.healthymode.eu/man-pride-prirodnih-nacina-podizanja/

Uziemienia elektrostatyczne są szalenie ważnym składnikiem w przemyśle i transporcie łatwopalnych alkoholi także wyjątkowych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny zbiera się w pobliżu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w wszelkiej Europie przylega do ponad 400 wypadków spowodowanych tylko tymi działaniami. Zapłony, pożary, i nawet początki to wcale realne niebezpieczeństwo, którego osobę jest każdy zdrowo myślący człowiek i manager w branży.

Tutaj z pomocą przychodzą nam mechanizmy oraz systemy uziemień elektrostatycznych. Ich chodzenie w istocie sprowadza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym procesem do momentu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbytu istnieje ogromna ilość ich charakterów - kleszczowe, przykręcane śrubami, łączone w jednej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy umożliwiają dodatkowo na monitorowanie uziemienia w ciągu rzeczywistym. W zintegrowaniu z innymi urządzeniami mogą nie doprowadzać do dozowania produktu czy pracy nad nim w wypadku zaistnienia kłopotów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką oferta, zamykając zawór czy wlew, co stanowi korzystne w wypadku awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego typu rozwiązania powszechnie zwraca się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach wykonywających z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest trudny do wszystkiego ograniczenia proces ubierania się powierzchni materiałem. Że więc uczynić warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo lub całkowicie negując jego skuteczność. Wynika to nie tylko urządzeń, ale same pojemników i zbiorników danych do przechowywania w/w materiałów.