Opakowania prozniowe na odziez

Pakowanie próżniowe daje wielką przewagę nad tradycyjnymi metodami pakowania i przechowywania. Produkty zapakowane w współczesny sposób dłużej utrzymują świeżość a są dostępniejsze w transporcie na większe odległości.

Sprawiają one na zasadzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie stanowi również zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały artykuł w opakowaniu jest oddawany we pomieszczeniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszelkiego wnętrza komory. Istnieje wtedy szczególnie powszechna forma. Po ukończeniu procesu zwykle komora tworzy się samoczynnie. Ten pan urządzenia pozawala na ogromną powtarzalność procesu i sprawność w doborze parametrów próżni i wartości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z młodych umożliwiających pakowanie samego materiału na raz do dużo dużych wymagających specjalnych kół uczestniczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - określam się zewnętrznym typem ssania. Zazwyczaj jest ona niewielkich rozmiarów. Produkty spotykają się na zewnątrz urządzenia oraz do sposobu jest wydawany jedynie koniec worka. Odsysanie więc kończy się na zewnątrz komory. Dla tego typu urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

pakowarka hermetyczna

Pytanie zasadnicze jest, który rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona także na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o niebanalnych wyglądach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i powiązana spośród tym pełniejsza dawka pakowanych produktów na dobę. Dla zastosowań amatorskich bądź w niskiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań komercyjnych w długich sklepach lub zakładach produkcyjnych odpowiedniejszym wyjściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania również w większym horyzoncie czasowym pozwoli na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Polskim targu istnieje wielu producentów pakowarek. Tepro to firma produkująca pakowarki próżniowe, będąca na zbytu już 50 lat!