Odpylanie drewna

System odpylania znajduje użycie w gałęziach przemysłu, przejmujących się m.in. obróbką metali, przetwórstwie drewna, branży energetycznej, spożywczej, farmaceutycznej oraz w tokach, gdzie wskazane jest przesypywanie materiałów sypkich. Stawiające się cząstki o dużo małych rozmiarach stanowią niebezpieczeństwo dla maszyn oraz dla zdrowia człowieka (większość z nich nosi działanie toksyczne), stąd też skuteczne sposoby odpylania stanowią ważny moment w wnętrzu przedsiębiorstwa, bowiem przychodzą na prowadzenie wydajności poprzez ochronę zdrowia, ochronę środowiska oraz zwiększanie bezpieczeństwa pracy.

Dust collection system powinien być zlokalizowany blisko źródła emitującego zanieczyszczenie. Ramiona samonośne, ssawy, okapy, odkurzacze przemysłowe powinny leczyć nie tylko powstające podczas procesów przemysłowych pyły tylko także odwracać ich osadzaniu i powtórnemu unoszeniu.

Elementy systemu odpylania:

http://pakowarki.pl/produkt/pakowarka-prozniowa-tepro-pp3-3/Maszynka do pakowania próżniowego dwukomorowa - Tepro

1. cyklon - rodzaj urządzenia, w którym wchodzi do oczyszczenia gazów z części stałych dzięki działaniu siły odśrodkowej (wirowy ruch powietrza w separatorze powoduje ocieranie się cząstek o ściany urządzenia, utratę energii kinetycznej oraz w konsekwencji poddanie się prawu grawitacji),

2. filtry - umieszczony w obudowie ze stali nierdzewnej wkład filtracyjny, zaopatrzony w układ oczyszczania sprężonym powietrzem umieszczony w drzwiczkach oraz wentylator, przydatne są filtry z workami lub kieszeniami filtracyjnymi.

Niezmiernie ważną rzeczą w systemach odpylających jest ich szczelność - każda szczelina w produktu erozji ulegnie powiększeniu, doprowadzi do nieszczelności projektu i zagrożenia. Innym elementem drogim w budów jest trwałość materiałów, z jakich wyposażenia są wykonane - ocierające się o powierzchnie boczne cząstki stałe prowadzą ich ścieranie. Urządzenia odpylające nie mogą zawierać i powstawania ładunków elektrostatycznych. Grozi to początkiem.