Drukarka fiskalna a kasa fiskalna

http://na-angielski.pl/lvhealthymode/vivese-senso-duo-oil-2-efektiva-matu-izkrisana-sagatavosana/

We każdych sklepach, także internetowych, ale jednocześnie w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich a drugich pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie zawsze mają, żeby zabierać ze sobą paragony emitowane przez usługodawcę czy kasjera w magazynie, to oczywiście oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla odbiorcę też możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Jednocześnie to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do zestawień z fiskusem, są być tłoczone na specjalnej rolce w wersji papierowej, lub może powinny stanowić jedynie umieszczane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego cesze. Grupa klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to specjalny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe wysyłają naszych gości do sklepów, na stoiska w sercach handlowych czyli do celów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i kupujący go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się spotykać w ważnym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który potrafi zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została uruchomiona Loteria Paragonowa, w jakiej może nabyć udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału bądź usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na kartce loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając liczbę i datę zakupu. Ideą zabawy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał obraca się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej pory przez fryzjerów i kosmetyczki oraz obecnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.