Genetyczne testy predyspozycji sportowych DNA FIT

Każdy gen składa się z ciągu kodu chemicznego, który jest powszechnie znany jako kwas dezoksyrybonukleinowy (DNA). Komórki przetwarzają informacje zawarte w DNA w celu utworzenia białek, które pełnią wybrane funkcje w organizmie.

Geny dostarczają naszemu organizmowi pewnego rodzaju instrukcje, dzięki którym możemy np. rozwijać się łatwiej w określonym kierunku. Geny pomagają również w określeniu wielu cech fizycznych, takich jak kolor oczu i wzrost oraz predysponują dane jednostki do ponadprzeciętnej budowy ciała, siły fizycznej czy zręczności i wytrzymałości. Dlatego właśnie zostanie prawdziwym atletą nie jest wyłącznie zależne od ilości treningów i szczęścia, geny odgrywają tutaj kluczową rolę.

Genetyczne testy predyspozycji sportowych DNA FIT obejmują 2 grupy informacji:

  • wersja podstawowa - badanie 2 najważniejszych genów sportowych ACTN3 + ACE wraz z dostępem do internetowego konta z wynikami badań. Koszt 499 złotych brutto 

  • wersja rozszerzona - oprócz predyspozycji sportowych badamy skłonność do kontuzji, potencjał tlenowy V02max i  szybkość regeneracji po wysiłku, zapotrzebowanie na witaminy i makroelementy, ocena predyspozycji sportowych, dostęp do internetowego konta z wynikami badań. koszt 999 złotych brutto.